לעריכת הטקסט

כך תבחר מסנן מים מתאים לבית

 

התקנת פילטר מים בבית יכולה להפוך את חוויית השתיה לבריאה יותר ולטעימה יותר, אבל איך בדיוק בוחרים מסנני מים מתאימים? כל התשובות במדריך הבא.

 

המים ברוב המוחלט של הארץ הם מים נקיים וראויים לשתייה, דבר שאינו מובן מאליו במקומות רבים בעולם, במיוחד אצל שכנינו. עם זאת, המים בארץ הם מים כבדים והם סובלים מריכוז גבוה של אבנית. אז נכון, אתה והמשפחה שלך לא מכניסים רעלים חמורים לגוף שלכם, אבל גם הכנסת אבנית לגוף יכולה לגרום להשלכות בטווח הרחוק.

 

אחד מהפתרונות היצירתיים בתחום סינון המים מאבנית הוא התקנת מסנן מים. השאלה הנשאלת היא איזה מסנן מים להתקין ואיפה להתקין אותו? יש מסנני מים לברזים, יש מסנני מים לשיבר הראשי, יש מסנני מים לדוד השמש, כשלכל פילטר יש את הייעוד הספציפי שלו. אז איך אתה אמור לבחור? תשובות במדריך הבא.

 

ממי קונים מסנן מים?

אחת השאלות הראשונות שעולות בקרב מי שמחליט להתקין מסנן או להחליף מסנן בביתו, היא האם לקנות מסנן דרך אינסטלטור או ישירות מחברה מקצועית שמשווקת את המסננים.

 

בעוד שאינסטלטור, מקצועי ככל שיהיה, מחזיק בכמות מוגבלת ובמגוון מצומצם של מסננים, ברשתות המשווקות תוכל לבחור מבין דגמים שונים של מסנני מים, להתייעץ עם מתקיני פילטרים מומחים בתחום, שמבינים את ההבדלים בין מסנן למסנן, ולבחור את מה שאתה חושב שהכי מתאים לך.

 

מסנן לשיבר הראשי לסינון חלודה ולכלוך גס

התפקיד של המסנן בשיבר הראשי הוא לסנן את המים מלכלוך גס כמו חול וחלודה, והוא מיועד לבתים בהם הצנרת ישנה במיוחד, כזו שצוברת כמות משמעותית של חלודה בחלקה הפנימי. מסנן מכני, פשוט וזול יחסית למסננים אחרים, הוא פתרון טוב ויעיל לסינון המים הראשוני בשיבר הראשי.

 

מבחינת תדירות החלפת המסנן, אין תקן ספציפי שמחייב החלפה בתדירות כזו או אחרת, אך באופן כללי אחת לשנה המסננים הללו מתחילים להיסתם. התקנה של מסנן כזה אינה רלוונטית לפנים הבית. התקנה של מסנן מכני מתחת לכיור למשל, תביא לכך שהוא יסתם מהר מאוד.
 

 

מסנן פחם לספיחת כלור וסינון חלקיקים

טעם הלוואי והריח השונה של מי הברז הם תוצאה של ריכוז כלור (אמנם מצומצם) במי השתייה. מסנן פחם איכותי נועד בדיוק לטיפול בבעיה הזו. המסנן סופח אליו את הכלור, מבצע סינון של חלקיקים שנמצאים במים ומבטל את טעם הלוואי. 

 

מסנן פחם פעיל מחזיק מעמד בין חצי שנה לשנה, בהתאם לאיכותו. עם זאת, אינסטלטורים ממליצים על התקנת מסנן מכני בשיבר הראשי, בנוסף למסנן הפחם בבית. כך תוכל לשמור על מסנן הפחם מפני סתימות אחרי מספר חודשים בודדים. התקנה של מסנן מים בשיבר הראשי היא זולה משמעותית מהתקנת מסנן מים בבית, כך שבמידה ואתה בוחר להתקין מסנן מים בבית, הוספה של מסנן מים מכני לשיבר הראשי תתן לך גמול ראוי להשקעה זולה יחסית. אם המים מתחילים לזרום בזרם חלש מאוד, סביר להניח שהפילטר מתקרב אל קיצו ושכדאי שתתחיל לחשוב להחליף אותו בקרוב.
 

 

אוסמוזה הפוכה: מערכת סינון מתקדמת בבית

אוֹסְמוֹזָה הפוכה (פעפוע הפוך) זהו תהליך של הנעת ממס מתמיסה בעלת ריכוז מומסים גבוה לתמיסה בעלת ריכוז מומסים נמוך, על ידי הפעלת לחץ נגדי ללחץ האוסמוטי. מסנן שמבוסס על עקרון אוסמוזה הפוכה יביא לתהליך סינון נעשה בשכבה בעל עובי מיקרוסקופי של פולימר דחוס. במרבית המקרים בנוי המסנן כך שרק מים יעברו דרכו. המים מצטרפים לפולימר ועוברים בדיפוזיה לצידה השני, כך שתהליך הסינון הוא מקסימלי. 
 

 

מחפש שירותי אינסטלציה לפתיחת סתימה פשוטה או מורכבת, להתקנה של פילטר מים או של כלים סניטריים, או לאיתור ולתיקון נזילות? אינסטלטורים מומחים ישמחו לסייע לך.לחצו כאן
x

#{title}

#{text}

#{price}